Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie

IMPREZA INTEGRACYJNA "INNE ŚWIATY" 2019

Utworzono dnia 26.06.2019

Impreza integracyjna „INNE ŚWIATY”

W dniu 22 czerwca 2019r. w Bastionie Św. Jadwigi w Nysie odbyła się Impreza Integracyjna „INNE ŚWIATY” organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie ramach Święta Powiatu Nyskiego. W imprezie udział wzięły osoby niepełnosprawne, zaproszone organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu nyskiego, Warsztaty Terapii Zajęciowej  z Nysy i Głuchołaz, Środowiskowy Dom Samopomocy  z Nysy, Domy Pomocy Społecznej  z Nysy z Al. Wojska Polskiego oraz Kopernik, Pani Teresa Kozioł.


Wszyscy przybyli goście mieli możliwość podziwiania dorobku artystycznego i kulturalnego osób niepełnosprawnych, poznać ich umiejętności  i talenty.
Około godziny 15-tej nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy Prac Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN. Do Nysy przybyli niezwykle utalentowani artyści – Pani Teresa Frys, Pan Bartosz Ostałowski, Pani Katarzyna Warachim wraz z Dyrektorem Wydawnictwa AMUN Panią Dorotą Bakaj. 

AMUN Sp. Z o.o. w Raciborzu jest jedynym w Polsce wydawnictwem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami, (www.vdmfk.com). Promocja twórczości artystów polega na rozprowadzaniu ich prac w postaci kart świątecznych i okolicznościowych oraz kalendarzy poprzez direct mailing (bezpośrednia przesyłka pocztowa) do mieszkańców naszego kraju.
Wystawa w Bastionie Św. Jadwigi w Nysie jest otwarta  do 8.07.2019r.  
ZAPRASZAMY DO  ODWIEDZENIA!!!