Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie

ZACZYTANI

Utworzono dnia 22.12.2021

Powiat Nyski / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie przystąpiło do ogólnopolskiej akcji 
prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org - Zaczytana Biblioteka. Misją Fundacji jest promowanie
czytelnictwa i edukacja społeczna. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie został 
utworzony punkt Zaczytanej Biblioteki. 
Celemwspólnej akcji jest promowanie czytelnictwa, od najmłodszych po seniorów włącznie. 
Edukacja. Zwiększenie dostępności do literatury. Kształtowanie szeroko rozumianej kultury 
czytelnictwa wśród różnych środowisk.
Zapraszamy chętnych do skorzystania z zasobów Zaczytanej Biblioteki.

Zaczytane Biblioteki otwierane przez Fundację Zaczytani.org zwiększają dostęp do literatury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w szpitalach, placówkach wychowawczych, opiekuńczych i pomocowych. Zaczytana Biblioteka nie jest zwykłą wypożyczalnią książek. To księgozbiór oparty na idei bookcrossingu. Podopieczni placówki mogą zabierać ze sobą ulubione pozycje, a Fundacja Zaczytani.org stale uzupełnia zbiory.

– W naszych działaniach książka jest m.in. narzędziem budowania relacji. Nie tylko relacji z drugim człowiekiem, ale też relacji z samym sobą. Literatura pomaga identyfikować emocje i przepracowywać trudne tematy – mówi Agnieszka Machnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Książki trafiające do Zaczytanych Bibliotek pochodzą z Wielkiej Zbiórki Książek – ogólnopolskiej akcji społecznej organizowanej co roku przez Fundację Zaczytani.org. Celem akcji jest zebranie jak największej liczby książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych w całym kraju, a następnie regularne przekazywanie ich do Zaczytanych Bibliotek, w których książki mogą pełnić funkcję terapeutyczną.

Misją Fundacji Zaczytani.org jest promowanie zaangażowanego czytelnictwa, edukacja społeczna i zwiększanie dostępu do literatury. Cele te realizowane są poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach oraz instytucjach wsparcia społecznego, organizację corocznej Wielkiej Zbiórki Książek w całej Polsce, prowadzenie wolontariackich programów bajkoterapii i biblioterapii, organizację wystaw Zaczytanych Ławek oraz prowadzenie szkoleń.

Więcej informacji o Fundacji Zaczytani.org: www.zaczytani.org

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Rodzina i Dziecko

 

ePUAP