Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie

WYJAZD INTEGRACYJNO-EDUKACYJNY W GÓRY

Utworzono dnia 18.09.2019

W ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie projektu „Mądry start - Dobre działania - Lepsze pokolenie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VIII - Integracja społeczna, Działanie 8.1 Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych, grupa 10 wychowanków przebywających w pieczy zastępczej w wieku 15-18 lat, wzięła udział w wyjeździe integracyjno-edukacyjnym z warsztatami „Przemoc i uzależnienia” oraz grupowym treningu aktywności społecznej. Młodzież przebywała w dniach 19-28 sierpnia 2019 roku w Rycerce Dolnej.

 

Rycerka Dolna to atrakcyjna miejscowość turystyczno-wypoczynkowa. Położona jest na wysokości 520 - 600 m n.p.m., w południowo-zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w Beskidzie Raczańskim, czyli w masywie Wielkiej Raczy. W Rycerce Dolnej znajdują się wyciągi narciarskie, wychodzą także liczne szlaki turystyczne. Położona jest malowniczo nad rzekami Czerna i Rycerka, między masywem Małej Zabawy, Hutyrowem a Łysicą.

 

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, zajęciach sportowych, grach
i konkursach.

 

Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji m.in. wycieczki i spacery górskie, zwiedzanie Wisły, Muzeum Adama Małysza i skoczni  narciarskiej, Chaty Kawuloka w Istebnej, Bacówki w Koniakowie oraz Starego Zamku w Żywcu i Zapory Tresna, plażowanie nad rzeką, wizyta w Parku Wodnym w Istebnej, ogniska, filmowe wieczory, dyskoteki oraz zajęcia sportowe na świeżym powietrzu.

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Rodzina i Dziecko

 

ePUAP