Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie

WEŹ NIE PĘKAJ - LEĆ Z NAMI

Utworzono dnia 17.12.2019

W dniu 28 listopada 2019 roku na Hali Sportowo-Widowiskowej w Nysie przy ul. Sudeckiej odbyła się impreza promocyjno-rekreacyjna pn. „Weź nie pękaj – Leć z nami” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie oraz Agencję Rozwoju Nysy Sp. z o.o., Halę Nysa i Przedsiębiorstwo infirmiCare  non  profit  sp. z o.o. Prudnik.

Uczestnikami imprezy byli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Głuchołazach, Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nysie, Środowiskowego Dom Samopomocy w Nysie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Kopernik, Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych ul. Świętojańska w Nysie, Domu Pomocy Społecznej "MARIA" w Korfantowie, Domu Pomocy Społecznej, Al. Wojska Polskiego w Nysie, dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka i dzieci z rodzin zastępczych z powiatu nyskiego, przedstawiciele Zakładu Aktywności Zawodowej w Opolu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, Zakładu Aktywności Zawodowej im. Jana Pawła II przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Branicach. W wydarzeniu uczestniczyli również starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta Jacek Chwalenia, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Nysie Danuta Korzeniowska.

Centrum wydarzeń stanowiła scena, na której bez przerwy trwał program artystyczny w wykonaniu uczestników imprezy oraz zabawa taneczna. Wszyscy przybyli mieli możliwość podziwiać dorobek artystyczny i kulturalny osób niepełnosprawnych, poznać ich umiejętności i talenty.

Podczas imprezy można było również nabyć ozdoby świąteczne i okolicznościowe wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów w ramach zajęć terapeutycznych. Kiermasz rękodzieła to nie tylko umożliwienie niepełnosprawnym osobom prezentacji swoich prac, to dla nich nie tylko duża satysfakcja, ale również mobilizacja do dalszej pracy twórczej i rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

Na zakończenie kilkadziesiąt kolorowych balonów wraz z życzeniami wypuścili uczestnicy imprezy integracyjnej "Weź nie pękaj - Leć z nami", promującej utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Nysie.

 

Weź nie pękaj - leć z nami

Utworzono dnia 17.12.2019, 14:13

W dniu 28 listopada 2019 roku na Hali Sportowo-Widowiskowej w Nysie odbyła się impreza promocyjno-rekreacyjna pn. „Weź nie pękaj – Leć z nami”.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Rodzina i Dziecko