Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie

W dniach 22 -23 czerwca 2019 r. odbędzie się Święto Powiatu Nyskiego

Utworzono dnia 21.06.2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie informuje, że  podczas imprezy integracyjnej  „INNE ŚWIATY”  organizowanej w ramach  Święta Powiatu Nyskiego,            w dniach 22-23 czerwca 2019r w Bastionie Św. Jadwigi odbędzie się  Wystawa Prac Artystów Malujących Ustami i Nogami

Ponadto w dniu 22 czerwca 2019 roku   na scenie wystąpią :
-Środowiskowy Dom Samopomocy  Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie przy współpracy Wytwórni Działań Kreatywnych z Nysy,
-Warsztat Terapii Zajęciowej  Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie
-Pani Teresa Kozioł.

 

Swoje prace zaprezentują niezwykle utalentowani artyści – Pani Teresa Frys, Pan Bartosz Ostałowski, Pan Mariusz Mączka, Pan Arkadiusz Cyprian. 
Spotkanie z artystami o godz. 15:00, 22 czerwca (sobota).

Teresa Frys – maluje ustami
"My także chcemy wznosić latawce i tak jak zdrowi biegać pod wiatr. Niesprawną ręką zrywać dmuchawce. I z krótszą nogą poznawać świat. Zróbcie nam miejsce, nie patrzcie wrogo. Niepełnosprawni i chcą i mogą: odkrywać góry, zawieszać słońce, darować serca – czujesz ? - gorące! Otwórzcie okna po nocy dzwonku, nie chcemy ciągle sterczeć w przedsionku!"

 


Bartosz Ostałowski – maluje ustami i stopą
"… ukończyłem studia inżynierskie, teraz skupiam się na malarstwie oraz motosporcie. To moje dwie największe pasje, które dają mi dużo satysfakcji i radości."

 

Mariusz Mączka – maluje ustami
"Malarstwo odmieniło moje życie, sprawiło, że stałem się bardziej otwarty i pewny siebie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy nauczyli mnie czerpać z życia jak najwięcej, a zarazem dawać to innym i wspierać ich w trudnych chwilach. Krótko mówiąc moja pasja tchnęła we mnie życie."