Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie

RADOŚĆ BUDZI SIĘ W NAS

Utworzono dnia 18.05.2021

Warsztat Terapii Zajęciowej z Nysy, wśród Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, którego pomysłodawczynią jest Anna Dymna, a współorganizatorem Fundacja "Mimo Wszystko” i  Fundacja im. Brata Alberta.

W bieżącym roku Warsztat Terapii Zajęciowej wziął udział w eliminacjach do ogłoszonego konkursu. Nagrano krótki film pt. ,,Radość budzi się w Nas”, do którego  scenariusz wraz z oprawą muzyczną przygotowały Panie Honorata Szpiech i Kinga Tokarczyk-Rysz oraz zaangażowano grupę ,,Kameleon” złożoną  z uczestników warsztatu, którzy z radością wzięli udział w spektaklu. Pomimo trudności związanych z pandemią oraz z zimną wiosną, film został nagrany przy współpracy Pana Przemysława Pawlika. W  konkursie rokrocznie (począwszy od 2001 roku) bierze udział ponad tysiąc osób. W drodze eliminacji regionalnych do finału „Albertiany” przechodzi tylko pięć zespołów teatralnych. W tym roku na Festiwal zgłosiło się 55 zespołów oraz 50 solistów. Spośród nich wybrano 20 zwycięzców, których prezentacje można obejrzeć podczas gali finałowej.

Niezmierna Radość i Duma towarzyszy nam z faktu znalezienia się wśród Laureatów tego zacnego konkursu i zajęcie III miejsca spośród regionu Śląskiego, Małopolskiego i Opolskiego  w Polsce.

Gala Finałowa odbyła się w przestrzeni wirtualnej w dniu 17 maja na profilach facebookowych Fundacji im. Brata Alberta oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", gdzie zaprezentowano wszystkie nagrodzone występy, tj. 15 etiud przygotowanych zgodnie z tematem ”Na ziemi pełnej cudów" oraz 5 solistów. Galę prowadziła Anna Dymna i Lidia Jazgar.

Serdecznie Zapraszamy do obejrzenia Gali, odczytania nagrody dla Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas z Nysy przez Annę Dymną oraz  Lidię Jazgar i prezentacji filmu, który widnieje na kanale w załączonym materiale w godzinie 1 : 55 : 53  link do filmu >>

Info i foto: WTZ Nysa

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Rodzina i Dziecko

 

ePUAP